Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

🐠🐟Duben ve třídě Rybiček 🐠🐟

Měsíc duben jsme zahájili Velikonocemi. S dětmi jsme si povídali o velikonočních tradicích, zdobili jsme tak trochu jiné vajíčko – kraslici – z různého materiálu, nesměla chybět ochutnávka beránka a výroba jarní dekorace.
Po svátcích jsme se s dětmi ponořili do objevování barevného světa. Naším velkým pomocníkem byl barevný padák, na kterém se děti učily hravou formou barvy rozlišovat. A tak jsme se zaměřili hlavně na ty základní. Začali jsme barvou žlutou. Děti v knihách, časopisech i během procházek pátraly po všem, co má tuto barvu. Děti mohly namalovat a stříhat sluníčka, skládat z kostek tvar slunce i květiny, společně poznávat první jarní květiny – od narcisů až po zlatý déšť, které jsme pak pozorovali přímo v přírodě.
Další týden následovala barva zelená.
Povídali jsme si o zeleném ovoci a zelenině. Děti modelovaly hrušky, tiskaly kuličky hroznového vína, lepily hráškové lusky z krepového papíru nebo dotvářely brokolici pomocí zelených víček. Ze světa zvířat nás nejvíce zaujala žabka, kterou si děti dokázaly samy z papíru vystřihnout a poskládat.
Poslední dny v měsíci patřily barvě červené. Děti vymyslely spoustu příkladů – od mořských krabů a hvězdic až po srdíčka a rozkvetlé tulipány či vlčí máky. Velkým zážitkem byla návštěva hasičské stanice, kam jsme se v rámci červeného tématu vypravili na výlet.

Za třídu Rybiček Martina Baarová a Markéta Šislerová