Atletický čtyřboj – starší hoši
Ve čtvrtek 21. května se ve sportovním areálu ZŠ Pohořská – Odry uskutečnilo okresní finále atletického čtyřboje starších žáků. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách – běhu na 60 metrů, jedné ze skokanských disciplín (skok daleký nebo vysoký), vrhu koulí či hodu míčkem a závěrečném běhu na 1000 metrů. Do celkového hodnocení se započítávaly výkony čtyř nejlepších závodníků z družstva.
Naši hoši nasbírali celkem 6513 bodů, což znamenalo překvapivé vítězství před ostatními školami. O úspěchu rozhodla nejen kvalita jednotlivých výkonů, ale především jejich vyrovnanost napříč celým družstvem.
O zlatý výsledek se zasloužili:
Petr Baroš, Tomáš Hanák, Matyáš Matuš, Dominik Mutina (všichni 8. A) a Petr Kuska (9. A).
Závodníci podali velmi bojovné výkony ve všech disciplínách, bodovali jak v běžeckých tratích, tak i ve skocích a vrzích. Důležitým faktorem byla také týmová spolupráce a vzájemná podpora, která se pozitivně promítla do celkového výsledku. Děkujeme za skvělou reprezentaci školy a gratuluji k vítězství!
Mgr. Valentík Tomáš












