Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Duben ve třídě Berušek

V měsíci dubnu jsme si s dětmi povídali o Velikonocích. Děti společně sdílely, jak tyto svátky doma slaví a jak se na ně připravují. Zároveň jsme otevřeli nový integrovaný blok s názvem „Jaké to je?“. Děti sdílely mnoho zajímavých nápadů a společně jsme vybrali téma „Jaké to je? Dřevěné“.
Během tohoto období si děti hrály s dřevěnými hračkami, stavěly z kostek a stavebnic, věšely prádlo dřevěnými kolíčky, hrály si s dřevěným nábytkem a skládaly puzzle. Dřevěné předměty také vyhledávaly venku a v okolí školky při procházkách.
Zapojili jsme se do Ekokampaně. Děti malovaly obrázky pro naši planetu, modelovaly z plastelíny a stavěly sluníčko z vybraných pomůcek. Navštívili jsme zahradnictví v Kuníně, kde jsme zakoupili kedlubny a následně je zasadili na naší zahrádce za školkou, děti malovaly obrázky a také stavěly sluníčko. Měli jsme možnost nahlédnout do kravína. Děti si prohlédly zemědělskou techniku, zázemí, kravičky i telátka a dozvěděly se více o životě zemědělce. Tímto panu Kubrickému děkujeme za nabídku exkurze.
Nyní už se těšíme na další zážitky a objevování!

Za třídu Berušek Adriana Ličková a Vlasta Holišová