Květen ve třídě Berušek
V měsíci květnu jsme si ve školce užili spoustu zábavných aktivit, poznávání a společných zážitků. Také hned první téma bylo zážitkové. Děti se připravovaly na návštěvu maminek. Kreslily, malovaly, vyráběly a připravovaly pohoštění. Třídu vyzdobily srdíčky a květinami. Společně se podílely na přípravě her na Den matek a náramně si to užívaly. Další týden si děti nad fotografiemi povídaly o své rodině a sdílely společné zážitky. Zábavné bylo téma, ve kterém objevovaly a zkoumaly různé druhy papíru.
Vyzkoušely si papír trhat na malé kousky, mačkat, stříhat, skládat a vytvářet obrázky dle návodu i fantazie. Tvrdého kartonu pak využily ve svých stavbách a při cvičení. Krásného, slunečného a teplého konce měsíce jsme využili ke hrám a aktivitám na školní zahradě.
Děti stanovaly, proháněly se na odrážedlech a koloběžkách. Experimentovaly s vodou, učily se poznávat rostliny na naší zahradě a vnímat změny v přírodě.
Přejeme Vám krásné dny a těšíme se na nová dobrodružství.
Za třídu Berušek Vlasta Holišová a Adriana Ličková








