Květen ve třídě Rybiček
Celý měsíc jsme pokračovali v tématu BARVY.
1. týden jsme si povídali, co nebo kdo má červenou barvu. Děti hledaly na procházkách červené květiny, které si potom vymodelovaly z plastelíny. Připomněly si, jak to bylo s Červenou Karkulkou, kterou si vytvořily z papíru a zahrály si divadlo O veliké řepě.
Další týden jsme hledali vše, co má barvu růžovou. Zkoumali jsme žížaly, počítali je a modelovali. Vyrobili jsme si prasátka z papírových tácku a pomocí otisku dlaně jsme si nakreslily plameňáky.
Předposlední týden jsme měli modrý. Vyráběli jsme modré mraky a kapky vody. Na vycházce děti hledaly modré značky v Kuníně a zaznačovaly si jejich počet. Nezapomněli jsme ani na modré jarní květiny a poslouchali jsme zvuky delfínů a velryb.
Poslední květnový týden patřil bílé barvě. Projeli jsme se bílým autobusem. Naučili jsme se recyklovat použitý papír a vyrobit si nový – ruční papír. A aby nám nebylo moc horko, vyrobili jsme si umělý sníh z jedlé sody a kukuřičného škrobu.
Venku jsme si užili teplého letního počasí a těšíme se na červnové hraní a učení.
Za třídu Rybiček Markéta Šislerová a Martina Baarová







