Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Květen ve třídě Sluníček

Začátek měsíce května patřil u Sluníček barvě červené. Opět jsme si připomněli, kde všude se s touto barvou setkáváme. Od ovoce a zeleniny až po pohádku o Červené Karkulce. Také jsme vyráběli dárek pro maminku s červenými nebo růžovými srdíčky. Jedno odpoledne jsme tedy věnovali maminkám- oslavovali jsme jejich svátek. Děti jim ukázaly, co se naučily a co je baví, předaly dárek, který vyrobily a také si mohly spolu s maminkou splnit jednoduchý úkol. Barvou červenou jsme se rozloučili s tématickým blokem o barvách.
K četbě po obědě jsme vybrali novou knihu – Šedík a Bubi. Tato kniha děti zaujala. Ukázalo se, že přátelství mezi kocourkem Šedíkem a čepicí Bubi je fascinuje, těšily se na každý další příběh. Proto jsme celý další týden věnovali této knize. Povídali jsme si o kočkách, ale také o různých čepicích, helmách a pokrývkách hlavy. Děti si mohly do školky na ukázku nějakou tu čepici přinést. A že toho bylo. Módní přehlídka stála za to.
S hezkým teplým počasím jsme také trávili více času venku. Konečně nastala doba vodních her. Děti vodu přelévaly do různých nádob, ovlažovaly se jí, dělaly si piknik. Také se staraly o záhonek na šk. zahradě a ochutnávaly první vypěstované ředkvičky.
Závěrem měsíce jsme si povídali o zámku v Kuníně. Byli jsme pozváni na divadlo do zámku, kde jsme také měli příležitost nahlédnout do vnitřních prostor. Děti vzpomněli také restauraci U Dobré hraběnky, sdílely, co si rády v restauraci objednávají. Ve školce si zkusily své oblíbené jídlo vymodelovat a pozvaly své kamarády na ochutnávku. Nabídka jídla byla opravdu pestrá.
Nyní nás čeká červen, poslední měsíc školního roku, který bude také jistě nabitý spoustou zajímavých aktivit, tak už se moc těšíme!

Za třídu Sluníček Markéta Schrammová, Renáta Šťastná a Eliška Jančálková