Květen ve třídě Žabiček
Poslední jarní měsíc jsme dokončili povídání o stromech. Pracovali jsme se dřevem, počítali letokruhy, poznávali stromy na vycházce, vyráběli jsme ruční papír.
Dozvěděli jsme se něco nového o deštném pralese, o jeho významu pro naši planetu. Touto kapitolou nás provázela opička Kiki.
Děti se seznámily s pojmem POODŘÍ. Pro akci Otevírání Poodří vytvořily mapu řeky Jičínky a dozvěděly se, co v Poodří žije a roste.
Učily se číst v mapách a řadily mapy podle měřítka od největších po nejmenší a naopak.
Zapojili jsme se do kampaně „Dík náhradním rodinám“. Cílem kampaně bylo poděkovat náhradním rodičům za jejich každodenní péči a podporu dětem. Symbolem kampaně byla BÁBOVKA, kterou jsme si s dětmi upekli a na pískovišti vytvořili bábovičky.
Poslední týden jsme otevřeli nové téma – Lidské tělo. Zaměřili jsme se na hmat, sluch a zrak.
Za třídu Žabiček Nicole Smutková, Silvie Bielová a Iveta Lahresová















