Pasování na čtenáře
Děti z 1.A a 1.B třídy navštívily v úterý 26.5.2026 knihovnu v Kuníně, kde je čekala slavnostní událost – pasování na čtenáře.
O příjemnou atmosféru se postarala paní knihovnice Masmanidu a rytíř s mečem pan Barfajt, který děti poté, co předvedly, jak se za první školní rok naučily číst, pasoval na opravdové čtenáře.
Nechyběl čtenářský slib a podpis do kroniky knihovny.
Za svou snahu prvňáčci dostali krásnou šerpu Už jsem čtenář, průkazku do obecní knihovny, Čtenářský glejt, sladkost a knížku od Marky Míkové „Píp – papoušek to ví líp“.
Neobyčejný zážitek toho dne v dětech jistě podpoří lásku ke knihám a čtení, které je bude provázet celý život.
Mgr. Iveta Csibová









