Vzdělávací dny AŠSK – 1. termín

Za finanční podpory Asociace školních sportovních klubů (AŠSK) naše škola realizovala v termínu 3. – 6. července první termín vzdělávacích dnů pro žáky druhého stupně. Celý čtyřdenní program měli žáci zdarma. A jak hodnotí program samotní žáci?
První den jsme byli v Bartošovicích, kde jsme viděli zámek a po naučné stezce jsme dorazili až na prohlídku do vodního mlýnu. Jen těch komárů tam bylo až moc, ale přežili jsme to. Poté jsme byli na prohlídce v záchranné stanici pro volně žijící zvířata. Zde jsme viděli vydru, veverky, dravce, sovy a další živočichy.
Druhý den jsme byli na bowlingu a badmintonu v Novém Jičíně. Poté jsme jeli do Technického muzea Tatra v Kopřivnici. Podívali jsme se na historické osobní a nákladní auta i na další stroje, které se v Kopřivnici vyráběly. Prohlédli jsme si i památník Emila Zátopka, který se nachází před Technickým muzeem.
Třetí den jsme jeli do Štramberku. Zde jsme navštívili muzeum Šipka, kde se mi nejvíce líbila umělá jeskyně s ohýnkem. Poté jsme šli do minizoo akvarijních a terarijních zvířat, kde jsme se dozvěděli informace o tropických rybách a plazech. Dokonce jsme viděli krmení hada a velké dravé želvy. Následně jsme vystoupali na Trúbu, odkud byl výhled na celé okolí. Odpoledne jsme navštívili i jeskyni Šipka.
Čtvrtý den jsme jeli do Heiparku v Tošovicích, kde jsme si to moc užili. Byly tam trampolíny, bobová dráha, tubing, chůdy i koupaliště. Jen ta voda byla velmi studená, ale šli jsme tam všichni. Škoda, že nebyla teplejší, abychom v ní mohli být delší dobu.
Mohl by ten tábor být delší! 🙂

Mgr. Valentík Tomáš, Mgr. Gráfová Pavlína a žáci druhého stupně