Florbal 1.stupeň

Ve čtvrtek 26. února se naši hoši vypravili na další postupové kolo do Štramberku. Zde se popasovali už jen s nejlepšími celky v okrese. Hrálo se o jedno postupové místo do krajského finále. Našimi soupeři byli ZŠ Štramberk, ZŠ Alšova (Kopřivnice) a ZŠ Komenského 66 (Nový Jičín).
První zápas proti domácímu celku jsme vyhráli 6:4, ale výkon tomu moc neodpovídal. Opět se opakovaly velké chyby v obraně stejně jako v oblastním kole. Díky těmto chybám jsme soupeři darovali tři ze čtyř obdržených branek. Druhý zápas jsme nastoupili proti ZŠ Alšova. Začátek utkání byl sice vyrovnaný, poté jsme ale inkasovali dvě rychlé branky. Po zbytek zápasu měl soupeř více ze hry a zaslouženě zvítězil.
Poslední utkání jsme sehráli se soupeřem z Nového Jičína. Věděli jsme, že to bude velmi náročný zápas. Hoši z Nového Jičína hrají závodně hokej a jsou na tom technicky mnohem lépe. Museli jsme tak hrát velmi zodpovědně z obrany. Našim chlapcům se podařilo velmi rychle po zahájení utkání vstřelit branku a tím soupeře zaskočit. Dokázali také pokrývat soupeřovy hráče při jeho útočných pokusech. A i díky skvělému výkonu našeho brankáře se náš náskok navýšil. Soupeře jsme tím dostali pod tlak a přes jeho otevřenou obranu jsme vstřelili další branky. Skóre na konci zápasu ukazovalo 8:2 v náš prospěch. Z turnaje si tak naši hoši odváží druhé místo a stříbrné medaile. K tomu jim jen o jeden bod unikl postup do krajského finále. Gratuluji jim k tomuto skvělému výkonu a děkuji jim za výbornou reprezentaci naší školy.
Mgr. Tomáš Valentík